BIEŽAS SAAUKSTĒŠANĀS SLIMĪBAS BĒRNAM (2018)

Ārsts Dita Maldupa, homeopāts, ģimenes ārsts.

Homeopātiju studēja SKHA (Grieķijā). 2019

 

 

Zēns, 6 gadi.

Sūdzības par biežām saaukstēšanās slimībām, šobrīd klepus jau 3 nedēļas, iesnas, deguns aizlikts, naktī tūskas dēļ elpo caur muti. Paaugstināta to nav bijusi.

Jautājot par citām sūdzībām – māte atzīmē, ka zēns esot ļoti emocionāls, ļoti pārdzīvo, ja nav pirmais it visā. Ļoti dusmojas, ja zaudē, reizēm esot pat histērija – tad kliedz, met mantas, plēš sev apģērbu. Dēļ tā pārtraukuši spēlēt spēles mājās, vecāki neved zēnu uz sacensībām, lai gan viņš  nodarbojas ar karatē, un sacensības ir samērā bieži. Ja viņš zaudē, var pat matus plēst. Vienmēr grib runāt pirmais, vēlas, lai viņu uzklausa pirmo (ģimenē ir jaunāka māsa). Bērnudārzā jūtas komfortabli, bet reiz, kad viņam neatļāva zīmēt, ko vēlas, un izpaust un parādīt sevi, 3 dienas bijis pasīvs, negribējis īsti neko darīt, piedalīties. Esot liels ego. Kritiku panes slikti – apvainojas, raud. Kad uztraucas, visur niez. Knibina ar pirkstiem visu ko – degunu, apģērbu. Vienmēr visu argumentē. Gudrs un attīstīts, prot lasīt, rakstīt, interesē grāmatas, kas domātas vecākiem bērniem. Grib būt slavens, izdarīt kaut ko ievērojamu, grib, lai par viņu raksta grāmatas. Kopumā zēns atstāj patīkamu, siltu iespaidu, nav agresīvs pret citiem.

No rītiem grūti pamosties, ilgi ir miegains, vakaros grūti iemigt.

No fiziskajām sūdzībām – bieži sapūšas vēders, izdalās gāzes.

Drīzāk silts, nav pastiprinātas svīšanas.

Esot slāpes, dzer daudz ūdens, pārsvarā vēsu. Ļoti grib mazgāties ar aukstu ūdeni. Patīk atrasties vēsā ūdenī. Reizēm sūkājot ledus gabaliņus. Ēdot maz un izvēlīgi, jaunus produktus – nelabprāt.  Ne skābus ne asus ēdienus nemīl. Augļus – gandrīz neēd. Labprāt ēd maizi, makaronus, sieru, sviestu. Ēdienam prasot piebērt sāli.

 Nozīmējums: Lycopodium 10M 1 deva.

FU pēc 6 nedēļām.

Caur degunu var elpot brīvi. Pirms nedēļas bijuši pirtī, parādījies sauss klepus. Bijis aukstā ūdenī, kas ļoti paticis. Daudz dzerot vēsu ūdeni, sācis vairāk svīst, naktī – nesvīst.

Kopumā zēns kļuvis mierīgāks, nosvērtāks. Mākot atteikties no spēles, zaudēt esot vieglāk. Ja kaut kas nesanāk – vairs nespēlējas, bet nepārdzīvo. Kritiku uztver daudz mierīgāk, vairs nav skandāls un raudāšana. Joprojām patīk, ka viņu slavē, ir godkārīgs un vēlas būt slavens. Daudz smejas, kļuvis laimīgāks. Tagad aizmiegot ļoti labi. Mazāk bāž visu mutē. Sācis labāk ēst, ēd visu, ko dod (tas esot liels sasniegums), var pagaršot jaunas lietas, un tas viņam patīk, sācis ēst augļus.

Tagad bērnudārzā esot draugi, no rīta viņu gaidot (iepriekš nesūdzējās, ka nav draugu).

Nozīmējums: gaidīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *