Akūtā abpusējā apakšdaivu pneimonija

AKŪTA ABPUSĒJA APAKŠ-DAIVU PNEIMONIJA

Slimniece 50, slimo divas nedēļas. Slimība sākās pēc auksta dzeramā, kad slimniece bija pārkarsusi. Nākamā dienā parādījās sāpīgs klepus ar vieglu dzeltenu krēpu atklepošanos.Klepus bija biežs, bet slimniece enerģija vēl bija augsta. Nedēļas laikā   slimniece turpināja strādāt , bet piektdienas vakara sajuta nespēku ar temperatūru 39 C, kura noturējās stabili 4 diennakts un vēlāk nokritās līdz 38-38,5, stāvoklis bija smags jo arī vasaras karstums papildus nogurdināja.

Temperatūra turējās divas nedēļas un pašsajūta kļuva ar vien sliktāka, un galvenā sūdzība bija nespēks.Paciente nespēja bez grūtībām paiet divus soļus, kustības pavadīja apgrūtināta elpa un klepus.Slimniece saņēma homeopātiju, bet atvieglojums bija uz neilgu laiku. ( secinājums, ka nepareizi piemeklēts preparāts nedod progresu ārstēšanā) Ko lai dara tādā situācijā?

Pirmais ieteikums – izskatīt gadījumu no jauna, ievākt labāk simptomātiku. Otrais ieteikums – griezties pēc palīdzības pie daudz pieredzējuša kolēģa.

Un tomēr situācija diktēja nekavējoties nozīmēt precīzu preparātu, jo nespēks tikai pieauga un temperatūra turējās, smaga pneimonija  ir bīstama.

Ārsts izskatīja gadījumu  no jauna un ievāca precīzāk simptomus:

-nespēks 4; – pirms katras darbības slimniece ilgi sēž un izdomā kā viņa aizies piecus soļus līdz virtuvei;- klepus  padarās no kustībām;- klepošanas laikā parādījās urīna nesaturēšana un pat vēdera izejas nesaturēšana, bet kontrolējama; klepus mitrs ar vieglu krēpu atdalīšanos; klepus nesāpīgs, un ne pārāk mokošs; miegainība 4;guļ viena pozā uz sāniem it  kā kādu apkampj, kas it ka saspiež krūšu kurvi; miegs dziļš; apetīte pazudusi pilnībā, divas nedēļas gandrīz bez ēdiena, ja kuņģis it ka kaut ko prasīja –pietika ar maizes kumosiņu;  gļotādas mitras un slāpes nebija, bet vislabāk patika skāba garša- citrons ar cukuru  un karstu tēju atviegloja pašsajūtu,un liela vēlme pēc ābolu sulas, bet realitāte varēja izdzert tikai dažas malciņas. Gribēja  karstu dzeramo.

Bieži iedomājas ka ļoti grib kaut ko, piemēram gaļas gabalu, bet viegli par to aizmirsa pēc brīža.

Ķermenis sauss, karsts, grib atsegt kājas. Grib peldēties jūrā, domas par to uzlabo pašsajūtu. Domas ir aktīvas, pārdzīvojums par  darbu, ka laiks tiek zaudēts slimojot, sajūta ka neizveseļosies. Garastāvoklis mierīgs, radu apmeklēšana uzlaboja pašsajūtu un pārliecību.

No rīts 5-6.00 pamodās no sejas un kakla  svīšanas kas bija nepatīkami , jo no caurvēja seja sala( karstā laikā slimniece gulēja caurvējā)

Šajā tekstā homeopātam jāmāk izvēlēties svarīgāku informāciju, un kā to  izdarīt? Sajūta ka tas ir tikai teksts , tāpēc nepieciešams tiešais kontakts ar slimnieku , lai redzēt viņa emocijas attiecīgi pret katru simptomu. Ir svarīgi saprast tieši kādu simptomu pacients pasvītro pats.

Ilgstoša slimība, organisms novājināts, viņš “krīt” un galva nāk preparāti ( Stannum, Carbo veg), bet nav neviens atslēgas simptoms.  Tad pievēršam uzmanību patoloģijas būtībai,kā tā veidojās un kas īpašs sūdzībās. Nespēks, grūti kustēties, pakāpeniski attīstījās pneimonija, nespēks, slāpes 1 ,karstuma nepanesība. Pacients vairākas reizes piemin ka grūti kustēties.Urīna un vēdera izejas nesaturēšana klepojot. Grib karstu un skābu dzērienu.

 

 

 

Kad simptomi ir pasvītroti,jau ir viegli un nozīmējums kļūst skaidrs. Tikai dažas preparāta devas pilnība atjaunoja pacientes enerģiju, un jau no pirmās devas (pēc 2.stundām) slimniece atzīmēja enerģijas pieplūdumu, no rīta izsvīda, un tālāk spēks pieauga ar vien vairāk. nedēļas laikā nespēks pilnībā izzuda, apetīte uzlabojās, vēl 2 nedēļas saglabājās nepatika pret saldumiem.

 

Secinājums: homeopātija brīnišķīgi ārstē smagus akūtus gadījumus, abpusēju apakš-daivu pneimoniju,

Tā ir atbilde skeptiķiem, kuri nav pārliecināti bez antibiotikām.

Comments are closed.