Labā augšstilba neirofibrosarkomas ārstēšana ar homeopātiju (2003) – Dr. Kuzmina I.F

Irina Kuzmina,

Ārsts, homeopāts, neirologs, klasiskās homeopātijas Hānemaņa vārdā nosauktās klīnikas vadītāja un galvenais ārsts

 

 

 

Pacients vīrietis 37 gadi, ārsts ķirurgs.

Anamnēze: slimo no 2003. gada novembra, tad  arī pirmo reizi sajuta vieglu tirpoņu un trulas sāpes labajā augšstilbā. Izmeklējumos onkoloģijas centrā Kaširska šosejā tika atrasts labā augšstilba audzējs – neirofibrosarkoma 16x10x8 cm, 2.pakāpe, ļaundabīgs. 2004. gada februārī pacientam tika veikta totāla audzēja rezekcija un  trīs ķīmijas terapijas kursi. Pacients labi jutās līdz 2004. gada septembrim, kad atkal sajuta kādu diskomfortu labajā kājā un atkal griezās pie ķirurga. Tika atrasts audzēja recidīvs 10x8cm, veikta atkārtoti operācija un vēl viens kombinēts ķīmijas terapijas kurss. Pēc diviem mēnešiem sāpes kājā atkal pastiprinājās. 2004. gada decembrī sekoja trešā operācija, bet totāli audzēju izoperēt nespēja, jo tika plaši skarti apkārtējie audi. Tad bija veikta daļēja rezekcija nervus ishiadicus dextra un daļa no audzēja, un  vēl viens ķīmijas terapijas kurss. Onkologi deva nelabvēlīgu prognozi, jo recedīvs notiek ar vien īsākā laika posmā. Tas liecina, ka audzējs nepakļaujas ķīmijas terapijai un ir agresīvi augošs, kā arī nav iespējams to radikāli izoperēt. Šādā stāvokli pacients griezās pie homeopāta 2004. gada 6. decembrī  ar lielām pārvietošanās grūtībām sāpju dēļ, atnāca uz kruķiem. No anamnēzes: pēdējos 5 gadus pacients saņēmis vairākas vakcinācijas: hepatīts B un difterija, jo tās bija prasības darba vietā strādājot par ķirurgu, turklāt regulāri vakcinējās pret gripu.

Ārsts homeopāts: Veselības līmenis slimniekam izvērtēts augstā līmenī. No 10 gadiem līdz 18 nodarbojās ar sambo cīņu, boksu, karatē. Bija enerģisks un fiziski spēcīgs. No pubertātes bija paaugstinātā seksuāla interese, pirmās  seksuālās attiecības no 20 gadiem. No 25-30 gadiem pacients aktīvi strādāja, mainīja seksuālās partneres, lietoja daudz alkoholu. Reti slimoja ar ARS, vienu reizi 5 gados. Atzīmē izslimoto 12 p.z. čūlu un gastrītu armijā. No ģimenes anamnēzes: pacienta tēvs saņēma ievērojamu apstarojuma devu Vjetnamā, bet joprojām ir dzīvs.

Sūdzības: spēcīgas sāpes augšstilbā, kuras pasliktinās apguļoties uz sāpīgā sāna; sāpes pacientu moka visu dienu, kļūst vieglākas uz vakaru un no siltuma. Nakti guļ mierīgi, bet ar sauli parādās atkal. Sāpes pasliktinās no laika maiņas, no ķermeņa pozīcijas maiņas, nedaudz labāk no kustībām. Citreiz sāpes izšaujošas uz leju no augšstilba līdz potītei, kuras pats saista ar pēcoperācijas neirītu. Ir tirpoņa augšstilbā mugurejā virsmā, periodiski mēdz būt krampji “ikros”. Atzīmē ka arī pēc ķīmijterpaijas paliek augsta seksuālā enerģija. Pacients atzīmē ka ir ļoti ātri augoši mati pēc ķīmijterapijas, atšķirībā no citiem pacientiem, kā arī  ātri augoši nagi un ātri dzīstošas brūces. Ir salīgs, guļ uz vēdera. No rītiem grūti mosties, ir neatpūties. Garšo gaļa un sālīta zivs. Pieņemšanā uzvedās ieturēti, mazrunīgs. Pēdējos četros mēnešos izslimojis vairākas reizes ar herpes labialis uz augšlūpas.

Simptomātikas izvērtēšana: Šajā gadījumā pievērš uzmanību īpaši simptomi un neparastas modalitātes: ātri dzīst pēcoperācijas brūces; ātri augoši nagi un mati pēc ķīmijterapijas. Akūtas sāpes kājā (neiralģija), kurām pēc fizioloģijas likumiem vajadzētu saasināties naktī, pacientam sāpes ir dienā, kaut nervus vagus aktivitāte ir naktī. Sāpes mazinās pie kustībām, kas arī ir ļoti neparasti.

 

REPERTORIZĀCIJA. Tika izmantotas rubrikas:

Genrals-cancer-sarkoma(2)

Extermites-cancer-bones-osteosarkoma(2)

Mental-reserved(1)

General- wounds-healing quick,tendency to(3)

Extremites-nails-grows-fast(3)

Extremites-pain- motion_amel

General-night-amel(3)

Extremites-pain-application –warm-amel(2)

Extremites-pain-weather-change(1)

Extremites

6.12.2004.  pacientam tika nozīmēts Medorrhinnum 1M  cum solution no rīta 7 dienas vienu reizi dienā. Pēc tā tika nozīmēts pārtraukums. Pacients tika apskatīts atkārtoti 7.02.2005.   Sāpes kājā praktiski izzudušas, mēdz būt šaujošas sāpes no augšas uz leju no augšstilba uz pēdu. Jūt nelielu notirpumu labās pēdas rajonā un piektā pirkstā. Kruķus atmeta otrajā terapijas nedēļā un staigāja ar štoku, kuru arī atmeta pēc nedēļas. Un uz pieņemšanu atnāca bez balstiem. Seksuālā vēlēšanās samazinājās. Pamanijis, ka lēnāk ataug nagi, mati aug ar iepriekšējo ātrumu. Aktivitātes un uzlabojums ir vakarā. Pacientam tika nozīmēts Medorhinum 1M vēl trīs dienas atšķaidijumā. Turpmāk pacients saņēma placebo katru rītu.

10.3.2005. pacients tika izmeklēts atkārtoti. Sāpes nejūt, RTG kontroli nebija veicis. Jaunas sūdzības: sausas lūpas, neliels sauss biežs klepus dienas laikā, naktī neklepo. Izmanijās  poza guļot, tagad guļ uz kreisiem sāniem. Enerģija krasi samazinājusies un izsīkst jau ap 21.00. Neliels diskomforts labajā kājā īpaši parādās sausā vēsā laikā. Atkal paaugstināta seksuālā vēlēšanās. Pazuda garšas izjūtas, kā arī samzinājās ožas izjūtas. Pamanīja ka muskuļu spēks samazinājies pēdējā laikā. Vairāk komunicē ar draugiem, iet kompānijās. Patīk silts saulains laiks. Auksts mitrs laiks, kā arī sausu aukstu laiku slikti panes. Vispārējā sajūta pasliktinās un arī parādās sāpes kājā. Pēdējā laikā parādijās nepatika pret sīpoliem. Preparāts tika nomainīts.

Nozīmējums: Thuja 12C-3 x dienā 2 mēnēšu laikā.

Nākamā vizītē 2005.gada 17. maijā pacientam sūdzību nav, vispārējā pašsjūta laba. Onkologu slēdziens: audzēja recidīvs vairāk netiek konstatēts. Pēc onkologu vērtējuma tika pieņemts lēmums par rekonstruktīvo operāciju nervus ischiadicus dextra.

  1. gada 20. jūnijā pacients atkal griezās pie homeopāta dr.Kuzminas pēc palīdzības, jo pēc rekonstruktīvās operācijas pacientu mocīja spēcīgas dedzinošas sāpes labajā kājā, kā arī  šaujošas sāpes. Sāpju dēļ pacients nespēja gulēt naktīs, no sāpēm nevarēja iekārtoties gultā. Jebkura poza bija neērta. Sāpes pasliktinājās urinējot un staigājot. Jūtība operētā kājā bija samazināta, kā arī sūdzējās par tirpumu labajā augšstilbā un apakšstilbā. Viņš ļoti saudzēja operēto kāju, baidijās ka kāds var ievainot kāju, kā arī baidijās ka kāds pieskartos pie sāpošās kājas. Pacientam tika nozīmēta Arnica 12C – 2 reizies dienā līdz sūdzību izzušnai. Slimnieks lietoja Arnica 12C divas nedēļas un sūdzības bija pazudušas.

Repertorizācija pēdējam nozīmējumam:   

——-

Vairāk pacients pēc palīdzības nav griezies. Viņš sistemātiski tiek novērots onkocentrā, recidīvs nav bijis. Pacients pilnvērtīgi strādā, jūtās labi, aizstāvēja dissertāciju un ir laimīgs. Katamnēze 13 gadi.  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *