Aurum Iodatum – Dr. Vangelis Zafiriou

Ārsts Vangelis Zafeiriou

Paranoidālie traucējumi ar stenokardiju

 

Cik man ir zināms, šī preparāta personības traucējumi nav nekur citur pieminēti un sastopami. Tikai jaunajos preparātos Matria Medica (J.T. Kent) ir atrodami simtomi, kurus nesastopam repertorijā.

57 gadus vecs bijušais detektīvs un bokseris apmeklēja mūs 1992. gadā ar šūdzībām par spīlējošām sāpēm sirdī un elpošanas grūtībām. Šīs sūdzības viņam jau bija no 1987. gada. Kā arī sāpīgi un palielināti kakla limfmezgli abās pusēs. Bet sāpes sirdī ir vistraucējošākais moments, jo pie tām viņš jūt draudus. Bieži jūt  vispārējo nespēku un krampjus apakšstilbos. Kad notur savas dusmas, tad mostās naktī ap 4:30-5:30 no sāpēm sirdī, paatrinātas sirdsdarbības un elpas trūkuma, kas prasa palīdzību, kā arī ir “paralizējuma” sajūta sirdī. Siltums un karstums izsauc elpošanas apgrūtinājumu .Viņš ir bijis diezgan reliģiozs visu savu dzīvi. Pārslimoja gonoreju 20 gadu vecuma. Ejot gulēt naktī “man nāk visādas domas par problēmām” un man nepieciešamas viena vai divas stundas iemigšanai. Sarunas laikā viņš pieminēja, ka 1987. gadā “bija sajūta ka velni uzbrūk man, bet viņiem tas neizdevās, un vēlāk tie piesauca savu līderi, un kad tas atnāca man kļuva auksti”. Viņš stāsta, ka velni turpina viņu trobelēt arī tagad: “tie rādās viņam un viņa radinieku priekšā suņa vai mērkaķa, vai pat lidojoša zirga tēlos”. Vairākas reizes viņš meģināja “strādāt ar velniem”, bet nācās lūgt palīdzību arī mācītājam. No 1987. gada viņš reti iziet no mājām viens. Aprakstot sevi, viņš saka “no pašas bērnības es vienmēr vēlējos palīdzēt citiem un glābt tos”; “ja es redzu ka celtne krīt, es gribētu būt spējīgs to noturēt”; “es nekad nevienam nekaitēju, bet ja kāds man uzbruks – es atbildēšu, bet nenositīšu. Es atvainojos par katru kļūdu, bet gaidu arī lai citi atvainotos, ja tiem citiem nav taisnība, un es ļoti esmu apbēdināts ja viņi to nedara. Agrāk es biju sabiedrisks, pirms sākās sirds problēmas, un parasti kompānijā biju uzmanības centrā. Tagad izvairos no kompānijām un viegli aizvainojos, un pēc tam man grūti iemigt”. Viņš ir līdzjūtīgs bērniem, veciem cilvēkiem un dzīvniekiem. Silts vienmēr. Seksuālā vēlēšanās bija spēcīga 6 gadus atpakaļ. Apetīte normāla, slāpes nelielos dadzumos; bieži prasās sāls un zivis. Viņa sieva piebilst: “viņš uztraucas par visu, piemēram, ja sasistīs stiklu, tad domās par to vairāks nedēļas. Agrāk viņš bija ļoti aktīvs un aizņemts, līdz sākās slimība. Nepacietīgs un viegli sakaitināms. Ja notiek kaut kas nepatīkams, tad viņam ir sajūta ka tā ir katastrofa.”

Nozīmējums Aurum Jodatum 200CH.

40 dienas pēc preparāta vairums no slimnieka sūdzībām: sāpes sirdī, bezmiegs, nemierīgs miegs, sakaitinātība uzlabojās par 60-70% un viņš jūtās “daudz labāk” psiholoģiski, kaut domas par velniem, liekas, neuzlabojas. 7 mēnešus pēc preparāta vienīgās devas lietošanas un trešās vizītes laikā slimnieks piemin ka viņa domas ir uzlabojušās par 90%.

Elpošaas grūtības ir krietni mazākas un  vēlme komunicēt ir atgriezusies. Limfatiskie mezgli ir atkal normas robežās. Viņš vairāk nebaidās iziet no mājas viens. Bezmiegs izzudis. Vairs neuztraucās par sīkumiem.

Divpadsmit mēnešus pēc preparāta lietošanas. Viņam bija daļējs recidīvs pēc dēla autoavārijas. Aurum iodatum 200C1-1х tika atkārtots ar pozitīvu rezultātu. Pacients turpina justies labi līdz šai dienai.

Slimības gadījuma analīze: Aurum iodatum, kā arī Aurum un Iodum nav iekļauti nevienā no apakšrubrikām  -Delusion – Devil _(syntesis), kā arī Delusion – evil. Bet «Materia Medica» J.T.Kent  ir minējums  par “neprātu ar sirds palieninājumu” kā viens no Aurum jodatum raksturojumiem. Preparāts nav atrasts arī rubrikā: “bailes būt velna parautam”, bet to var sastapt starp “naida” preparātiem, kopā ar Aurum metallicum un Iodum. Pēc Kenta “Aurum Jodatum ir labākais no  mūsu sirds līdzekļiem”. Vairākums no mūsu pacienta simptomiem, kā arī vispārējā sajūtu aina labi atbilst Kenta aprakstam Aurum Jodatum: “neprāts ar sirds palielinājumu”, “viens no mūsu labākiem sirds līdzekļiem”, sacietējums, īpaši dziedzeros; “no siltuma kopumā ir sliktāk”, «pārāk kaunīgs», kas attiecās uz sīkiem jautājumiem; paaugstināta seksuālā vēlme; “sajūta ka saspiesta sirds krūškurvī”; “nemierīga elpošana”; apgrūtināta elpošana naktī ar sirds slimībām; “nemierīgs miegs”; “riebums pret kompānijām”. Darbīgs un reliģiozs, kas ir mūsu pacientam attiecināms uz Aurum patoloģijas atslēgas notīm, tajā pat laikā karstuma sajūta un paatrināta sirdsdarbība – Jodum. Šajā gadījumā var padomāt par citiem preparātiem: Mancinella, Hyosciamus, Platina, delūziju un hiperseksualitātes dēļ, bet šie preparāti netiek apstiprināti ar pārējiem simptomiem. Šajā gadījumā “Velna ilūzija” tika interpretēta kā “neprāts”, kura savienojās ar sirds problēmām, sirdsklauvēm, reliģiozitāti, darbīgumu un pārējiem simptomiem, kas arī noveda mūs pie Aurum iodatum.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *