Pieredze iedzimtas tuvredzības korekcijā ar homeopātiju – Ž. A. Svirina

Ž.A. Svirina

Akadēmiķa I. P. Pavlova vārdā nosauktā Rjazaņas valsts Medicīnas Universitāte

Rjazaņas pilsēta, Krievija

 

 

Iedzimta tuvredzība ir refrakcijas patoloģija, ko raksturo acs ābola gareniskās ass izmaiņas intrauterīnā periodā, kā rezultātā galvenais fokuss tiek projicēts pirms tīklenes. Iedzimta tuvredzība veido 12% no visām sastopamajām miopijām; bet tās komplikācijas, kas izraisa invaliditāti, rodas 20-30% iedzimtas tuvredzības gadījumu [1]. Šai patoloģijai ir tendence progresēt, tāpēc slimības agrīna atklāšana un savlaicīga miopijas korekcija var apturēt refrakcijas izmaiņas un novērst bērna redzes zudumu. Tradicionālā terapija bieži nav pietiekami efektīva iedzimtajai tuvredzībai.

Klīniskais gadījums: trīs gadus veca paciente ar iedzimtu tuvredzību, kurai mēs 5 gadu laikā novērojām tuvredzības regresiju. 2014. gadā pie mums vērsās paciente ar konkrēto slimību. Acu priekšējais segments nebija izmainīts. Acu pamatne: abi redzes nerva diski neizmainīti. Refraktometrija pēc cikloplēģijas: OD sph -4 cyl -2.75 ax 164, OS sph -4.25 cyl-3.5 ax 178. Diagnoze: smags miopisks astigmātisms. Iedzimta augstas pakāpes tuvredzība. Vājas pakāpes ambliopija. Rekomendācijas: redzes korekcija ar brillēm.

Izrakstītās brilles: OD sph -4 cyl -2 ax 180 = 0.3-0.4, OS sph -4 cyl -2.5 ax 180 = 0.4-0.5.

  1. gadā: vis b/o OD 0.5 OS 0.6. Saskaņā ar refraktometrijas datiem cikloplēģijas apstākļos, miopijas sfēriskais komponents samazinājies: OD sph -2.5 cyl -2.5 ax 171, OS sph -2.75 cyl -3.75 ax 179. Briļļu nozīmejums: OD sph -2.5 cyl – 2 ax 180 = 0.6-0.7, OS sph -3.0 cyl -2.5 ax 180 = 0.6-0.7.

Turpmākajos novērošanas gados miopiskā refrakcija turpināja samazināties un palielinājās redzes asums.

  1. gadā: vis b/o OD 0.4 OS 0.5. Refraktometrijas dati cikloplēģijas apstākļos: OD sph -2.25 cyl -2.25 ax 163, OS sph -2.25 cyl -3.25 ax 5. Izrakstītas brilles: OD sph -2.5 cyl -2 ax 165 = 0.5, OS sph -2.5 cyl -2.5 ax 5 = 0.5.
  2. gadā: vis b/o OD 0.7 OS 0.5. Refraktometrijas dati cikloplēģijas apstākļos: OD sph -1.75 cil -1.25 ax 165, OS sph -2.25 cyl -2.5 ax 14. Izrakstītas brilles: OD sph -1.75 cyl -1 ax 165, OS sph -2.25 cyl -2 ax 15.

Priekšējās-mugurējās ass dati: OD: 23.44mm, OS: 22.77mm

Šī paciente vienlaikus saņēma homeopātisko terapiju. Bērnu vienlaicīgi novēroja divos Rjazaņas pilsētas medicīnas centros: tika veikta homeopātiskā ārstēšana centrā “Similija”,  briļļu izvēle un miopijas dinamiska novērošana notika centrā “Real Vision” profesora Sokolovs V.A. uzraudzībā.

Ārsta-homeopāta klīniskie novērojumi:

2013.gada 4. novembrī Similijas centrā Rjazaņā ieradās meitene T. ar 3 gadus ilgiem alerģiskiem izsitumiem uz elkoņiem, kurus pavada nieze. Bieža deguna asiņošana.

Tā bija draudzīga un kontaktējama meitene, mātes vārdiem, viņa vienmēr ir pirmā, kas iziet uz kontaktu, mīl komunikāciju, vēlas mierinājumu, vienmēr grib ikvienam palīdzēt, pieņemšanā jautā ārstam – kā jūs darāt? Ievācot anamnēzi tika konstatēts, ka meitene ir dzimusi no otrās grūtniecības fizioloģiskās dzemdībās, grūtniecība attīstījās normāli, zīdīšanas periods bija līdz 2 gadu vecumam.

Bailes: zibens 2, pērkona negaiss 2, bailes no suņiem 2. Miegs ir normāls, patīk gulēt uz kreisiem sāniem, miegā griež zobus, helmintu analīze negatīva. Ēšanas simptomi: garšo saldējums 3, banāni 1, gaļa, kūpināta desa un kebabs, ir slāpes pēc auksta ūdens 3, pienu tikai vēsu. Iedzimtība: mātei pavasarī pollinoze un bieži bija pozitīvs Mantoux tests, mātes tēvs bija slimojis ar tuberkulozi, meitenes tēva veselība bija laba, un tēva mātei bija vairogdziedzera struma. Vectēvs nomira no plaušu vēža un ģimenē ir vēzis pa mātes līniju, meitenes vecākiem identificēts onkogēnais HPV vīruss, meitenes mātei ir bailes no dzemdes kakla vēža, pati māte ir ginekologs. Vakcinācija tika veikta tikai dzemdību namā – BCG.

Repertorizējot tika nozīmēts Phosphorus C200 (viena deva).

Atkārtota vizīte tika noteikta pēc mēneša, bet sakarā ar, pēc mātes vārdiem, daudzu simptomu uzlabošanos – pārgājusi deguna asiņošana, ādas simptomu paasinājums pēc Phosphor lietošanas parādījās uz trīs dienām – pastiprinājās nieze un izsitumi uz krokām, mēneša beigās viss pārgāja, tāpēc uz vizīti ieradās pēc 7 mēnešiem (03.06.2014).

Sūdzības: veikta oftalmologa profilaktiska pārbaude, un ārsts uzstādīja bērnam mērenu tuvredzību, smagu miopisku astigmātismu. Ir svarīgi atzīmēt, ka ģimenē pa abām līnijām visiem radiniekiem nav redzes problēmu, un visi ir veseli. Profesors, oftalmologs nobiedēja bērna vecākus, sacīdams, ja miopija attīstīsies tik ātri, nākotnē būs jāveic operācija. Pēc atkārtotas vizītes un repertorizācijas, tika nozīmēts tuberkulīns, preperāts parādījās ar augstu pierādījumu līmeni. Redzes pasliktināšanās dēļ, alerģijas ārstēšanai tika nozīmēts preparāts ar ļoti augstu potenci, 50M. Mūsu mērķis nebija izārstēt tuvredzību, mēs gribējām noņemt miasmatisko bloku (mātei bija pozitīvi Mantoux testi, meitene maijā cieš no siena drudža, miegā griež zobus, utt.).

Kontroles vizīte plānota pēc mēneša.

Atkārtota vizīte 2014. gada 30. jūlijā.

Sūdzības par mežonīgu kliegšanu. Pēc mammas vārdiem, bērns ir ļauns, ļoti dusmīgs un uzbudināts, mamma nevar nomierināt, neiespējami izdarīt viņai pa prātam. Profesors V.A. Sokolovs uzstādīja dg. Miopiskais astigmātisms (repertorijā tīģera lilija ir vienīgis preperāts šajā rubrikā). G. Vithoulkas savās lekcijās raksturoja tīģera lilijas uzvedības simptomus, kā “sieviete pretīga kuce, kliedzoša un viņai nav iespējams izdabāt”, tieši tā, kā to aprakstīja bērna māte.

Nozīmējums Lilium Tigrinum C200. Pēc pacienta vārdiem, profesors ieteica turpināt ārstēšanos pie homeopāta. Bērnam bija nelieli uzlabojumi.

 

Konsultācija 2014.gada 18. septembrī.

Repertorizācija 18.09.2014, sūdzības par nekontrolētu urinēšanu naktī, zobu griešana miegā, guļ embriona pozā, vēlme pēc kūpinājumiem, vēlas cīnīties ar savu brāli, greizsirdīga uz māsu, lauž māsas rotaļlietas.

 

Tika nozīmēts Tuberculinum C200, iedodot divas devas, un rekomendēts pēc 3 mēnešiem sazināties ar homeopātu, lai pēc ārsta norādījuma atkārtotu Tuberculinum C200.

Mamma piezvanīja pēc 4 mēnešiem, 2015. gada 20. janvārī, tika nolemts atkārtot medikamentu C200 atšķaidījumā.

Kontroles vizīte pēc 3-4 mēnešiem un oftalmologa apskate.

 

Konsultācija 2015. gada 14. maijā

Profesora Sokolova konsultācija 14.05.2015 – profesors piedzīvoja “šoku”, divreiz pārbaudīja bērna izmeklējuma rezultātus uz divām ierīcēm un nespēja noticēt izmeklējuma rezultātiem un teica frāzi: “Šī ir pirmā reize manas praksē 30 gadu laikā, kad redzu šādu unikālu miopijas gadījuma uzlabošanos bez operācijas bērnam ar homeopātiskās ārstēšanas palīdzību. Gribot negribot es tagad nevaru neticēt homeopātiskās ārstēšanas patiesībai, jo nav izmantotas citas ārstēšanas metodes kā briļļu piemeklēšana un homeopāta nozīmētā terapija”.

Izmeklējuma rezultāti 14.05.2015 OD sph -4 līdz ar homeopātijas palīdzību samazinājās līdz sph -2,5).

12.12.2015 – Profesora V.A. Sokolova konsultācija. Viss ir aptuveni iepriekšējā līmenī.

 

Repertorizācija 2016. gada 23. janvārī.

Sūdzības par dusmām un aizkaitināmību.

Atkārtots preparāts Lilium Tigrinum C200.

 

Profesora V.A. Sokolova konsultācija 20.05.2016.

Stabils, bez redzes pasliktinājuma, neliels uzlabojums salīdzinājumā ar 14.05.2015. Rekomendē turpināt ārstēšanu pie homeopāta un kontrole pēc 3 mēnešiem.

Ārsta-homeopāta konsultācija 31.10.2016 (repertorizācija) – Tuberculinum 1M.

 

Ārsta-homeopāta konsultācija 14.01.17 (repertorizācija) – Tuberculinum 10M, 2 devas ar 3 mēnešu intervālu.

Homeopāta konsultācija 8.01.2018 – repertorizācija – pēdējā reize, kad tika nozīmēts Tuberculinum 50M. Līdz pat šai dienai nav sūdzību par alerģijām, redze nepasliktinās, bērns jūtas vesels, sūdzību nav.

Profesora V.A. Sokolova konsultācija 11.12.2017.

Uzlabojums turpinās vienā acī, otrā saglabājas iepriekšējie rādījumi. Ieteicams turpināt ārstēšanu pie homeopāta un saņemt ārsta atļauju sniegt ziņojumu studentu konferencē.

Kontrole pēc 3 mēnešiem.

Miopiskās refrakcijas un vizuālās funkcijas datu izmaiņas ir attēlotas diagrammās:

Secinājumi:

  1. Klīniskais gadījums demonstrē, ka četru gadu laikā miopēniskās refrakcijas sfēriskais komponents samazinās no 5,0 D līdz 2,0 D. Papildus tradicionālajai briļļu korekcijai un homeopātisko zāļu lietošanai viņa nesaņēma citas ārstēšanas metodes.
  2. Agrīnā vecumā refrakcijas cilindriskās komponentes samazināšanās parasti ir saistīta ar acs ābola augšanu.
  3. Redzes asuma uzlabošanās tradicionāli rodas, savlaicīgi nozīmējot atbilstošu briļļu korekciju, ko lieto ambliopijas ārstēšanai.

Noslēgumā:

Ārstējot alerģiju 3 gadus vecai meitenei nejauši atklāja mērenu pakāpeniski progresējošu tuvredzību, kas sāka labi kompensēties uz tuberkulīna, tīģera lilijas fona, ko nozīmēja secīgi un kā rezultātā – izteikta homeopātiskās ārstēšanas iedarbība uz tuvredzību, kas pēc literatūras datiem un pēc ārstu domām teorētiski nav iespējama, bet praksē šādi unikāli gadījumi reizēm rodas, un tas viss ir pateicoties ārstēšanai ar klasisko homeopātiju.

Šis tuvredzības uzlabošanas gadījums irsvarīgs homeopātijas ārsta un specializēta oftalmologa darba panākumu rādītājs.

Es vēlos izteikt pateicību profesoram V.A. Sokolovam par viņa pretimnākšnu un pacietību šīs lietas vadībā un pateicos šīs meitenes mātei par viņas izpratni, par rekomendāciju izpildi un par viņas lielo mīlestību pret homeopātiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *