Sirds aritmijas lēkmju ārstēšana ar homeopātiju – Dr. Pokatova

 

Ārsts T. Pokatova,

homeopāts, neirologs,

KHC vadītāja, LU homeopātijas pasniedzēja.

 

2017. gada oktobrī uz pieņemšanu atnāca 34 g. veca sieviete. Smalka, mierīga, neizrāda daudz emocijas, nopietni noskaņota. Bālgani-zilgana āda.

 

Slimības anamnēze:

 

Pamatdiagnoze piedzimstot Fallo Tetrāte piedzimstot (bērnībā krita ģībonī, lūpas un nagi kļuva zilā krāsā, āda zilgani bāla). Operēta veiksmīgi. No dzimšanas regulāri lieto medikamentus.

Māte grūtniecības laikā slimoja no 1.-4. grūtniecības mēnesim ar neskaidras ģenēzes paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Dzimusi no ceturtās grūtniecības. Saaukstēšanās bērnība praktiski nav bijušas. Brāļi un māsas ir veseli.

Neskatoties uz regulāro sirds uzturošo konservatīvo terapiju, 16 gados sākās sirds aritmijas lēkmes, kuras tika ārstētas ar ablācijas metodi. 2017.g. janvārī un februārī tika pielietots elektoršoks. Dakteri neatrada nekādu papildus patoloģiju, bet sirds aritmijas lēkmes laiku pa laikam atkārtojās.

Lēkmes apraksts:

Lēkme sākas pēkšņi pat miera stāvoklī. Aukstumā vienmēr ir sliktāk (3)

Spēcīgas sirds klauves, paliek karsti, trūkst skābeklis, steidzīgi jāatver logs, pēkšņi liels nogurums, nepieciešams apsēsties, iekšēja drebēšana, jo sirdī ir šī ilgstošā aritmijas lēkme, vēlāk sākās arī uztraukums, ja stāvoklis neuzlabojas.

Mēģina izpildīt elpošanas vingrinājumus, kādreiz paliek vieglāk pārslēdzot domas.

Parasti viegli var uzkāpt līdz 3-jam stāvam.

Pavadošās slimības: Medikamentozā aknu ciroze, aknas palielinātas. Plaušu ventilācija nav pilnvērtīga.

 

Apetīte normāla, necieš pienu, svars 49 kg, lieto visus produktus nelielos daudzumos, saldumus ļoti minimāli.

Raksturs. Sevi apraksta kā pacietīgu, mierīgu, nepatīk strīdi, labāk izvairīsies, ja ir strīdi- risina tos mierīgi. Visu dara apdomīgi.

Bailes:  no eksāmeniem (1); no čūskām (2);

AS-100/53 mm/Hg

Menses sāpīgas pirmajā dienā

Mūzika uzlabo garastāvokli (1)

Ir vēl palicis “caurums “sirdī. Pēc-operācijas periodā (bērnībā) pacientei krājās šķidrums plaušās.

Objektīvi:

Runājot roku pieliek pie krūškurvja, to sieviete darīja nekontrolējot, man ārstam bija sajūta ka viņai tur kaut kas traucē. (preparāta atslēgas simptoms)

 

Repertorizācija:

M-quarreling aver to

M-sighing

Chest –palpitation of heart-suddenly

Chest-palpitation of heart –tumultuous, violent

General-light-amle-sunlight

Weakness – heat flushes of heat, from

Weakness- palpitation of heart, from

 

Slimības gadījuma analīze:

Man nebija vairāk dati, patoloģija reti sastopama homeopāta praksē. Klausījos un vēroju slimnieci uzmanīgi, un sapratu ka domas atraida jau labi pazīstamos un bieži pielietojamos polihrestus.

Repertorijs man palīdzēja maz, tāpēc griezos pie MM.

Vadošais simptoms, ko apraksta Guenrsy “Slimnieks aizelšās , un pieliek roku pie krūškurvja, it kā viņu kaut kas tur traucētu”. Šāds simptoms var parādīties pēc nelielas skriešanas, kāpjot pa trepēm augšā, vienkārši ejot”; Klarks “Raksturīgs iekšējais salīgums un ārpusējā karstuma sajūta”

Nozīmējums: Laurocerasus 12C-13C-14C-15C…  atšķaidījumu mainīt ik pēc 20 dienām. 1x dienā pa 3 gl.

 

Pēc 30 dienām:

Aritmijas lēkmes daudz vājākas, uzlabojās garastāvoklis, parādījās dzīvesprieks.

Pēc 70. dienām:

Lietojot Laurocerasus 15C parādījās neizteikta slikta dūša, kas bija jauns simptoms  slimniecei, bet skaidrs Laurocerasus prūvinga simptoms.

Kas attiecās uz aritmijas lēkmēm, tās pāriet daudz ātrāk, ir vieglākas pēc intensitātes.

Sāk prasīties sāļāki ēdieni.

Paciente izskaidro ka zāles labi palīdz, un vēlas tās turpināt. Nav simptomu lai nomainīt preparātu, tāpēc nozīmējums Lurocerasus 16c-17c, bet 1x trijās dienās pa 3gl., un ja pašsajūta uzlabojas, turpināt kāpināt atšķaidījumu ik pēc 20 dienām.

 

Pēc 8. mēnešiem:

Ļoti laba pašsajūta. Aritmijas ir pazudušas. “Esmu daudz enerģiskāka”. Sāpes mēnešreižu laikā pazuda. Ir dienas, kad aizmirstu iedzert zāles, un aritmija nav. Miegs labs. Aknu proves uzlabojas. Vairs nevēlas sāļu. Tagad vasaras karstumā labi jūtas. Prasās daudz kustības, var daudz staigāt un nepiekūst.

 

Slimniece dzīvo tālu no Rīgas, tāpēc terapija nozīmēta ilgākam laikam, turpināt kāpināt preprātu ik pēc mēneša, bet lietot tikai 1x nedēļā, vai 1x divās nedēļās.

Pašlaik slimniece preparātu nelieto 6 mēnešus, jo atrodas remisijā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *