Pjera Šmita biogrāfija

(1894–1987)

Pjers Šmits ( Pierre Schmidt) ir izcila personība, homeopāts, kurš izplatīja Kenta homeopātijas mācību Eiropā. Dzimis 1894. gada 22. jūlijā Šveicē, netālu no Nešviles. Viens no slavenākiem 20. gadsimta homeopātiem, LMHI (Starptautiskās Homeopātijas medicīnas līgas) dibinātājs 1925. gadā, „Lionas biedrības homeopātijas turpinātāji” dibinātājs.

Smits franču valodā iztulkoja oriģinālo S. Hānemaņa „Organona” 6. izdevumu un „Hroniskās slimības”, kopā ar dr. J. Kunzli iztulkoja J. T. Kenta „Lectures of Homeopathic Phylosophy”. P. Šmits brīvi runāja vāciski, franciski, angliski un līdz ar tulkotajiem darbiem izplatīja arī homeopātijas mācību. Pateicoties tulkojumiem, P. Šmits ātri ieguva starptautisku atzinību. LMHI darbošanās deva iespēju tiešai viedokļu apmaiņai starp homeopātiem un no jauna atgrieza klasiskās homeopātijas reputāciju Šveicē, Vācijā, Francijā, Itālijā. Pēc Otrā pasaules kara P. Šmits iniciēja vēl vienu forumu „Groupment Hahnimannien”, kas nostiprināja homeopātu kustību, pateicoties personīgiem kontaktiem un viedokļu apmaiņai starp dažādu valstu homeopātiem.Šmits bija pārliecināts, ka pacienti var atgūt veselību tikai tad, ja atgūt harmoniju starp jūtām, domāšanu, rīcību. Viņš bija ārsts un skolotājs, kurš izskaidroja saviem skolniekiem, cik svarīgi ir precīzi iemācīties homeopātiju un ka ir jāzina konvencionālā medicīna. Apgūstot medicīnisko izglītību Ženēvā, P. Šmits pirmo reizi ieinteresējās par homeopātiju, viesojoties Londonā, kur sastapās ar pārsteidzošu homeopātijas efektivitāti gripas pandēmijas laikā 1918. gadā. Liktenīga Londonā bija arī viņa tikšanās ar Džonu Klarku, DžonuVeijeru un Margaretu Taileri, kas pavēra viņam iespēju piedalīties Karaliskās Homeopātiskās slimnīcas konsultatīvajā darbā. Vēlāk viņš aizceļoja uz ASV, un viņam līdzi bija rekomendācijas no slaveniem Eiropas homeopātiem. 1922. gadā P. Šmits bija Ņujorkā, kur tieši tajā laikā associācija atklāja apmācības kursus homeopātijā ar tādiem slaveniem homeopātiem kā Frederiks Gleduins, Alonzo Judžins Ostins (J. T. Kenta tiešie skolnieki).Šmita misija bija homeopātijas atdzimšana Eiropā. Ieguvis diplomu, P. Šmits atgriezās Ženēvā, kur tūlīt nodibināja privātpraksi un skolu, ko pabeigušās vairākas Eiropas homeopātu paaudzes. P. Šmits ieviesa homeopātu praksē maz pazīstamās Q-potences, un bija pārliecināts par to pārākumu noteiktai slimnieku grupai. Medicīnas doktors P. Šmits un dr. J. Kunzli paši gatavoja Q-potenču bāzes preparātus. Turpmāk un līdz pat mūsdienām, dr. J. Kunzli skolnieks Dario Spinedi veiksmīgi strādā ar Q-potencēm smagajos slimības gadījumos un nodod iegūto pieredzi kolēģiem homeopātiem.

Daudzi no P. Šmita skolniekiem vēlāk kļuva par homeopātijas līderiem: Žaks Bors, Josts Kunzli, Žaks Embers, Roberts Burgari, Horsts Bartels, Vils Klunkers, Tomas Paskero, D. Harish Čand un citi. P. Šmita ietekme izplatījās pāri Eiropas robežām uz Ziemeļameriku, Dienvidameriku un Indiju. Ziemeļamerikā P. Šmita skolnieki bija arī Elizabet Rait Habbard, F. Belokossi, Rodžers Šmits (viņa brālis). Ārpus savas prakses P. Šmits bija teātra, mūzikas, literatūras, mākslas un tepiķu aušanas mākslas cienītājs. Viņš rūpējās arī par savu fizisko ķermeni, regulāri slēpojot Šveices kalnos. P. Šmits ar savu naudu nodibināja fondu, kam būtu jādarbojas arī tagad. 1987. gadā viņš mierīgi aizgāja no mums.

Bibliogrāfija:

  1. The Faces of Homoeopathy by Julian Winston. 
  2. American Homeopath”Guide to Kent’s Repertory” 1997. 
  3. The Homoeopathic Recorder”Editorial” Vol XLVI No 5. May, 1931. 
  4. AH Grimmer’s, The Collected Works“Other: 50 Millesimal Potencies”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *