Džeims Kemptons Bernetts

1872. gadā Džeims Kemptons Bernetts kļuva par ortodoksālu ārstu, kurš vēlāk izvēlējās homeopātiju. Viņš strādāja Londonas Homeopātijas hospitālī, un viņam bija arī sava privātprakse. Dz. K. Bernetts bija Luisa Kerolla, angļu rakstnieka, kurš sarakstīja „Alisi brīnumzemē”, personīgais homeopāts. Pirmā Dž. K. Bernetta sieva Agnese bija homeopātijas farmaceita Edvarda Tomasa meita. Viņiem piedzima 6 bērni.

 

Džeims Kemptons Bernetts (James Compton Burnett) piedzima 1840. gadā Anglijā, Redlinčā. 1865. gadā viņš apmeklēja medicīnas skolu Austrijā, Vīnē, kur turpināja mācības vēl divus gadus, lai padziļināti studētu anatomiju, par ko saņēma zelta medaļu. Pēc anatomijas eksāmena, kas turpinājās pusotru stundu, profesors paspieda viņam roku un teica, ka vēl neesot saticis studentu ar tik spīdošām zināšanām šajā priekšmetā.

1872. gadā Dž. K. Bernetts pabeidza mācības un izgāja praksi Bernhillas slimnīcā. 1876. gadā viņš ieguva ārsta grādu.

Homeopātija Dž. K. Bernettu iedvesmoja prakses laikā, kurā viņš bija kopā ar savu draugu un kolēģi Alfrēdu Edvardu Houksu (Alfred Edvard Hawkes). Viņi dzīvoja vienā laikmetā ar Ričardu Hjūzu, Robertu Ellisu Dadženu, Džonu Henriju Klarku. Uz Bernettu ietekmi atstāja arī Loganns Gotfrids Rademahers (Johann Gottfried Rademcher).

Dž. K. Bernetts studēja homeopātiju Anglijā, Liverpūlē, Džona Džeimsa Drisdeila (John James Drysdale) un Edvarda Viljama Berridža (Edmund William Berridge) vadībā. Sākumā viņš to darīja slepeni, baidoties no kolēģu allopātu represijām. Dž. K. Bernetts iedvesmoja arī Mardžori Greisu Bleku, vienu no retajām sievietēm homeopātēm.

Savā praksē DŽ. K. Bernetts bieži nozīmēja organotropos preparātus un atbalstīja Dž. G. Rademahera idejas.

Ričarda Hjuza (Richard Huges) „Rokasgrāmata par farmakodinamiku” bija pirmā autoritatīvā grāmata, ko izmantoja Dž. K. Bernetts un viņa laika homeopātu paaudze, arī jaunie britu homeopāti.

Dž. K. Bernetts nomira pēkšņi no akūtas sirds nepietiekamības savā hotelī Londonā naktī uz 1.aprīli.

1901….”(Nekrologs, Britu homeopātijas žurnāls, 1901)

 

Džeimsa Kemptona Bernetta nopelni:

Ārsta Dž. K. Bernetta prakse vienmēr bija pārpildīta ar slimniekiem.

Viņš ieviesa homeopātijas farmakopejā vairākas nozodes, kas ir nepieciešamas homeopāta praksē, tai skaitā: Bacillinum testium, Coqueluchinum, Carcinosinum, Epihysterinum, Ergotinum, Morbillinum, Schirrinum…

Harris Livermore Culter savā grāmatā (82. lpp.) raksta: „1890. gadā Džeims Kemptons Bernetts publicēja 54 klīniskus gadījumus, kurus izārstēja no tuberkulozes, izmantojot bacillinum, kas tika iegūts tuberkulozām krēpām. Šo faktu kritizēja Roberts Kohs rakstā „Rupjie atšķaidījumi”, norādot, ka daudzi cieta no saasinājumiem. Tur arī tika paskaidrots homeopātijas filozofijas viedoklis, ka paasinājums ir nepieciešams, jo ir izveseļošanās procesa sastāvdaļa, kas liecina par dzīvības spēka aktivāciju.

Džons Henrijs Klarks, Roberts Tomas Kupers un Dž. K. Bernetts izveidoja slaveno ”Kupera klubu”, kura regulārās vadošo britu homeopātu tikšanās reizes kļuva par avotu daudzām svarīgām atziņām Džona Henrija Klarka „Materia Medica”( visi homeopāti zina „MM” vērtību).

Džons Henrijs Klarks par Bernettu teica: „Pēdējos 20 gados Bernets bija visredzamākais, intensīvākais, radošākais un oriģinālākais spēks homeopātijā.”

 

Dž. K. Bernetts bija labs un auglīgs rakstnieks. Viņš sarakstīja vairāk nekā 20 grāmatu par dažādiem homeopātijas aspektiem:

„Natrum muriaticum  as a Test of the Doctrine of Drug Dynamization”,

„Curability of Cataract by Medicines”,

 „Tumours of the Breast and their Cure”,

„Fifty reasons for Being a Homeopath”,                                                         

„Five Years Experience in the New Cure of Consumption by Its Own Virus”,

„Curability of Tumours”,

„Diseases of the Spleen and Their Remedies Clinically Illustrated”,

„The Change of Life in Women and the Ills and Ailings Incident Thereto On neuralgia”,

„Diseases of the skin from the organismic standpoint”,

„The Greater Diseases of the Liver”,

„The Diseases of the Liver”,                            

„On Fistula and Its Radical Cure by Medicines”,

„Enlarged Tonsils Cured by Medicines”,

„Vaccinosis and Its Cure by Thuja”,

„Delicate, Backward, Puny, and Stunted Children”,

„Gout and Its Cure”,

„The Medicinal Treatment of Diseases of the Veins,”

„Organ Diseases of Women”,

„Gold as a Remedy in Disease”,

„Ringworm: its constitutional nature and cure”.

„Best of Burnett”,

James Epps & Co published James Compton Burnett’s „Diseases of the Spleen”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *