Akūtu slimību ārstēšana ar homeopātiju

 

Šo tēmu izvēlējos, jo  bieži nākas dzirdēt no kolēģiem izteicienus kuri līdzīgi šiem “nu to jau ar homeopātiju nav iespējams..” Arī homeopātu vidē nācies redzēt un dzirdēt nepārliecinātas darbības un nepamatotus izteicienus par homeopātijas iespējām. Tas var liecināt tikai par to ka trūkst pieredze un zināšanas, jo  man personīgi regulāri nākas redzēt  homeopātijas brīnumaino iedarbību arī smagos akūtos slimības gadījumos. Ārstēt akūtus gadījumus ir grūtāk savā ziņā, jo jārīkojas ātri un ļoti atbildīgi.

Piekrītu arī tam, ka ne visus gadījumus var tik vienkārši atrisināt , tāpēc nekavējoties jādodas uz slimnīcu ja gadījums paliek neatrisināts, tā ir laba sadarbība.  Tomēr homeopātijas terapija ir daudz vēlamāka īpaši akūtos gadījumos, lai nebūtu jālieto antibiotikas un citas smagas zāles.

Atgādināšu,ka terapija ar homeopātiju ir terapija kura stimulē organisma iekšējos spēkus un organisms pats atbrīvo sevi no slimības. Tas ir ļoti svarīgi, jo nerodas blakus efekti, nav nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, akūts gadījums tiek izārstēts un nepāriet hroniskā , kas bieži notiek lietojot ķīmisku terapiju. Plaušu karsonis, bronhīts, angīna, akūts otīts, haimorīts, gripa, saindēšanās, žultsakmeņu kolika,nierakmenu kolika,dzemdes asiņošana, meningīts, hepatīts, pankreatīts, un citas. Visas patoloģijas nav iespējams atcerēties,  bet visas šīs slimības tika rezultatīvi ārstētas  manā praksē. Akūtā situācijā katrs slimnieks tiek kontrolēts pēc homeopātiskā preparāta nozīmējuma-  īsa laikā, pēc diennakts un pēc dažām dienām. Visvairāk iespaidīgāk, kad izmaiņas notiek uzliekot graudiņus tikko uz mēles!

Mūsu reģionā visvairāk cilvēki sūdzas par elpošanas ceļu iekaisumiem, kas daļēji saistīts ar laika apstākļiem.Cilvēki bieži ir jūtīgi pret temperatūras maiņām. Pie augstas temperatūras parasti tiek lietoti antipirētiski līdzekļi, kaut temperatūra ir mūsu aizsargreakcija pret vīrusu un mikrobu vairošanos. Domāju ka tāda nepārliecinātība  saistīta ar pieredzes trūkumu un nespēja saprast līdz galam kā darbojas homeopātija.

Svarīgākais homeopātiskai terapijai ievākt pareizi anamnēzi.Ja trūkst informācija , tad nav iespējams pareizi veikt nozīmējumu. Ir vairāki ceļi kā  atrast pareizo nozīmējumu. Akūtā gadījumā preparāts ir jānozīmē ātri, tāpēc jāprot labi iztaujāt un mācēt pielietot iegūto informāciju.

Nozīmējot preparātu ir jāzin ko gaidīt, kā atrisināsies gadījums, pēc kāda kritērija varam saprast ka iedarbība ir notikusi un varam atvilkt elpu.Vai ir jāatkārto preparāts? Cik bieži? Kad pārtraukt lietošanu? Tas viss ir labi jāzin  lai uzņemties ārstēt akūtu slimību. Pateicoties ikgadējām apmācībām (19 gadi) master class Starptautiskā Klasiskās Homeopātijas Akadēmijā   nācās redzēt vairākus desmitus akūtu slimnieku gadījumu ārstēšanu, kuri saņēma terapiju acu priekšā un izmaiņas notika dažu stundu laikā, vai dažu dienu laikā. Tāda pieredze dod iespēju sajust preparāta iedarbību, īpaši svarīgi to redzēt  homeopātijas meistara rokās  profesora Džordža Vitulkasa. Šī pieredze ir ļoti svarīga ikdienas praksē, kas palīdz gūt pārliecību par preparāta iedarbību, cik ilgi var gaidīt, kā izvērtēt vai ir bijusi iedarbība, kādā brīdi jau var neuztraukties par izveseļošanās prognozi. 

AKŪTA ABPUSĒJA APAKŠ-DAIVU PNEIMONIJA.

Slimniece 50, slimo divas nedēļas. Slimība sākās pēc auksta dzeramā , kad slimniece bija pārkarsusi. Nākamā dienā parādījās sāpīgs klepus ar vieglu dzeltenu krēpu atklepošanos.Klepus bija biežs, bet slimniece enerģija vēl bija augsta. Nedēļas laikā   slimniece turpināja strādāt , bet piektdienas vakara sajuta nespēku ar temperatūru 39C, kura noturējās stabili 4 diennakts un vēlāk nokritās līdz 38-38,5, stāvoklis bija smags jo arī vasaras karstums papildus nogurdināja.

Temperatūra turējās divas nedēļas un pašsajūta kļuva ar vien sliktāka, un galvenā sūdzība bija nespēks.Paciente nespēja bez grūtībām paiet divus soļus, kustības pavadīja apgrūtināta elpa un klepus.Slimniece saņēma homeopātiju, bet atvieglojums bija uz neilgu laiku. ( secinājums, ka nepareizi piemeklēts preparāts nedod progresu ārstēšanā) Ko lai dara tādā situācijā?

Pirmais ieteikums – izskatīt gadījumu no jauna, ievākt labāk simptomātiku. Otrais ieteikums – griezties pēc palīdzības pie daudz pieredzējuša kolēģa.

Un tomēr situācija diktēja nekavējoties nozīmēt precīzu preparātu, jo nespēks tikai pieauga un temperatūra turējās, smaga pneimonija  ir bīstama.

Ārsts izskatija gadiumu  no jauna un ievāca precīzāk simptomus:

-nespēks 4; – pirms katras darbības slimniece ilgi sēž un izdomā kā viņa aizies piecus soļus līdz virtuvei;- klepus  padarās no kustībām;- klepošanas laikā parādījās urīna nesaturēšana un pat vēdera izejas nesaturēšana, bet kontrolējama; klepus mitrs ar vieglu krēpu atdalīšanos; klepus nesāpīgs, un ne pārāk mokošs; miegainība 4;guļ viena pozā uz sāniem it  kā kādu apkampj, kas it ka saspiež krūšu kurvi; miegs dziļš; apetīte pazudusi pilnībā, divas nedēļas gandrīz bez ēdiena, ja kuņģis it ka kaut ko prasīja –pietika ar maizes kumosiņu;  gļotādas mitras un slāpes nebija, bet vislabāk patika skāba garša- citrons ar cukuru  un karstu tēju atviegloja pašsajūtu,un liela vēlme pēc ābolu sulas, bet realitāte varēja izdzert tikai dažas malciņas. Gribēja  karstu dzeramo.

Bieži iedomājas ka ļoti grib kaut ko, piemēram gaļas gabalu, bet viegli par to aizmirsa pēc brīža.

Ķermenis sauss, karsts, grib atsegt kājas. Grib peldēties jūrā, domas par to uzlabo pašsajūtu. Domas ir aktīvas, pārdzīvojums par  darbu, ka laiks tiek zaudēts slimojot, sajūta ka neizveseļosies. Garastāvoklis mierīgs, radu apmeklēšana uzlaboja pašsajūtu un pārliecību.

No rīts 5-6.00 modas no sejas un kakla  svīšanas kas bija nepatīkami , jo no caurveja seja sala( karstā laikā slimniece gulēja caurvējā)

Šajā tekstā homeopātam jāmāk izvēlētiess svarīgāku informāciju, un kā to  izdarīt? Sajūta ka tas ir tikai teksts , tāpēc nepieciešams tiešais kontakts ar slimnieku , lai redzēt viņa emocijas attiecīgi pret katru simptomu. Ir savrīgi saprast tieši kādu simptomu pacients pasvītro pats.

Ilgstoša slimība, organisms novājināts, viņš “krīt” un galva nāk preparāti ( Stannum, Carbo veg), bet nav neviens atslēgas simptoms.  Tad pievēršam uzmanību pataloģijas būtībai,kā tā veidojās un kas īpašs sūdzībās. Nespēks, grūti kustēties, pakāpeniski attīstījās pneimonija, nespēks, slāpes 1 ,karstuma nepanesība. Pacients vairākas reizes piemin ka grūti kustēties.Urīna un vēdera izejas nesaturēšana klepojot. Grib karstu un skābu dzērienu.

Kad simptomi ir pasvītroti,jau ir viegli un nozīmējums kļūst skaidrs. Tikai dažas preparāta devas pilnība atjaunoja pacientes enerģiju, un jau no pirmās devas (pēc 2.stundām) slimniece atzīmēja enerģijas pieplūdumu, no rīta izsvīda, un tālāk spēks pieauga ar vien vairāk. nedēļas laikā nespēks pilnībā izzuda, apetīte uzlabojās, vēl 2 nedēļas saglabājās nepatika pret saldumiem.

 

Secinājums: homeopātija brīnišķīgi ārstē smagus akūtus gadījumus, abpusēju apakš-daivu pneimoniju,

Tā ir atbilde skeptiķiem, kuri nav pārliecināti bez antibiotikām.

Comments are closed.